DRODZY RODZICE - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
W INOWROCŁAWIU
im. gen. Władysława Sikorskiego
- organ prowadzący: Powiat Inowrocławski
Przejdź do treści

DRODZY RODZICE

REKRUTACJA 2024/2025
 
UCZNIU SZKOŁY PODSTAWOWEJ, SZANOWNY RODZICU!

Obchodząca w tym roku swoje 59 urodziny „Budowlanka” to połączenie tradycji z nowoczesnością, czyli idealny wybór dla każdego, kto ceni sobie wieloletnie doświadczenie zintegrowane z ciągłym rozwojem, innowacyjnością i poszukiwaniem nowych rozwiązań. A wszystko to, aby umożliwić każdemu z naszych uczniów osiągnięcie sukcesu zawodowego i osobistego.
 
 
Zespół Szkół Budowlanych to szkoła kształcąca młodzież w zawodach budowlanych oraz im pokrewnych. Stąd też jest u nas miejsce zarówno dla dziewcząt jak i chłopców; dla tych, którzy marzą o projektowaniu domów przyszłości jak i tych, którzy interesują się przywracaniem piękna starym budynkom. Wykształcimy uczniów uzdolnionych matematycznie, jak i tych, którzy mają talenty plastyczne i artystyczne. Zapewnimy im naukę nie tylko w szkole, ale również w wielu lokalnych firmach i instytucjach, w których odbywają się zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe. To dzięki nim uczniowie poznają swój zawód od podszewki oraz zdobywają potrzebne   doświadczenie pracując pod okiem specjalistów. Wszyscy nasi uczniowie, po ukończeniu szkoły i zdaniu wszelkich egzaminów zawodowych czy też maturalnych, bez najmniejszego problemu znajdą pracę w swoim zawodzie. Zapotrzebowanie na specjalistów w uczonych przez nas profesjach jest ogromne i wciąż rośnie.
 
 
Głównym atutem „Budowlanki” jest nasza młodzież. Nasi uczniowie, którzy, poza zdobywaniem wiedzy i rozwijaniem swoich umiejętności zawodowych, angażują się w wiele przedsięwzięć szkolnych, lokalnych, a nawet ogólnokrajowych. Prężnie działa szkolny wolontariat, który z pasją wspiera wszelkie inicjatywy charytatywne. Od ponad 18 lat działa w szkole Klub Honorowych Krwiodawców. Uczniowie stworzyli i prowadzą szkolną telewizję, zespół muzyczny, zespół taneczny, grupę teatralną. Grają w szachy, są mistrzami gry w kręgle, wygrywają konkursy literackie, plastyczne. Są ratownikami medycznymi, strażakami ochotnikami, a także ministrantami. Ponadto za swoje osiągnięcia naukowe otrzymują regularnie stypendia ministerialne, wojewódzkie czy też rotariańskie.
 
 
Drugi filar szkoły to wykwalifikowani, doświadczeni i pełni entuzjazmu nauczyciele. Wielu z nich posiada uprawnienia egzaminatora egzaminów zewnętrznych, co pomaga w profesjonalnym i efektywnym przygotowaniu uczniów do wyzwań związanych z maturą oraz egzaminami potwierdzającymi kwalifikacje w zawodzie. W rezultacie „Budowlanka” od lat szczyci się wysoką zdawalnością wszystkich egzaminów, do których przystępuje prawie 100% uczniów/absolwentów.
 
 
Kolejna zaleta „Budowlanki” to możliwość ciągłego samorozwoju dla uczniów, jak i nauczycieli. Regularnie organizowane szkolenia, pokazy firm budowlanych, wyjazdy na targi i wystawy tematyczne, udział w programach unijnych zapewniających dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia, staże unijne wprowadzające absolwentów na rynek pracy, współpraca z wieloma lokalnymi firmami, a także z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy czy Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa – to wszystko umożliwia uczniom naszej szkoły zdobywać nowe, bezcenne doświadczenia.
 
 
„Budowlanka” to również stale rozwijająca się baza dydaktyczna. Pracownie komputerowe, sale multimedialne, bogate zaplecze sportowe, a przede wszystkim pracownie zawodowe z nowoczesnym sprzętem, niezbędnym w profesjonalnym przygotowaniu ucznia do zawodu znajdują się w przestronnym, jasnym i zadbanym budynku szkoły, który położony jest w centrum miasta, niedaleko przystanków komunikacji miejskiej i podmiejskiej, w najbliższym sąsiedztwie bursy szkolnej.
 
 
Reasumując, w „Budowlance” znajdziecie wspaniałą młodzież, zaangażowaną kadrę, wiele możliwości rozwoju zawodowego i osobistego oraz kilku mistrzów i wicemistrzów Polski kolejnych edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Może i Wy znajdziecie się kiedyś na podium tej prestiżowej imprezy?
BUDOWLANKA INOWROCŁAW 2022
TEL. +48 52 357 46 80 MAIL: SEKRETARIAT-ZSPNR5@O2.PL
Wróć do spisu treści