Kasia Gac - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Kasia Gac

DZIAŁALNOŚĆ UCZNIÓW > Pasje i zainteresowania


KASIA GAC – z aparatem fotograficznym zawsze i wszędzie…

Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią?
Do pewnego czasu byłam pewna, że moja przygoda z fotografią zaczęła się 10 lat temu, kiedy rodzice przynieśli do domu pierwszą „cyfrówkę”. Biegałam wtedy po podwórzu i robiłam zdjęcia wszystkiemu i wszystkim (biedronki, stonki na ziemniakach, gołębie, fiołki w ogrodzie). Jednak po dokładnym przeszukaniu rodzinnych albumów okazało się, że pierwsze zdjęcia robiłam dużo wcześnie, miałam wtedy około 3 lat.

Od kogo się uczyłaś fotografii?

Początkowo eksperymentowałam jako samouk.  Pamiętam moje zbulwersowanie, kiedy na niektórych programach w aparacie zdjęcia wychodziły czarne! Byłam pewna, że mój sprzęt się popsuł, ale dzisiaj już wiem, że były to tzw. ustawienia ręczne. Później trafiłam na bloga Natalii www.jestrudo.pl, skąd czerpałam dużo fachowej wiedzy.  Oprócz tego w pierwszej klasie Technikum kolega podarował mi dwie książki na temat lamp, obiektywów, wężyków spustowych, pilotów, filtrów, z których korzystam do dziś.

Jakie są Twoje największe sukcesy w dziedzinie fotografii?

W gimnazjum zaczęłam brać udział w różnych konkursach fotograficznych, odnosząc większe lub mniejsze sukcesy. Jestem dumna z zajęcia II miejsca w powiatowym konkursie „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego” oraz III miejsca w kolejnej edycji tego konkursu.

Co najbardziej lubisz fotografować?

Uwielbiam fotografować ludzi, krajobrazy oraz wyjątkowe detale. Zawsze staram się, aby osoba, która stoi po drugiej stronie obiektywu, czuła się swobodnie i mogła jak najlepiej wyrazić siebie na zdjęciu. Detale mają swój urok, np. kawałek koronki czy tulipan w wazonie potrafią współtworzyć niepowtarzalną atmosferę na zdjęciu.

Gdzie szukasz inspiracji?

Inspiracją są dla mnie liczne blogi, które obserwuję - między innymi blog Natalii, o którym wcześniej wspominałam. Lubię także przeglądać zdjęcia na Pintereście, Fotoblogu czy Instagramie.

Czy wiążesz swoje plany zawodowe z fotografią?

W tym zawodzie, który jest naprawdę bardzo kosztowny (ceny obiektów sięgają kilkunastu tysięcy), ciężko jest zaistnieć i wypracować swoją markę, a co dopiero utrzymać się z fotografii. Obecnie robienie zdjęć to moja pasja, dzięki niej odpoczywam od nauki i innych zajęć, ale z fotografią nie wiąże poważniejszych planów zawodowych.

Gdzie można oglądać Twoje zdjęcia?

Od niedawna prowadzę blog „Bulwersantka” - tam można obejrzeć moje fortografie.  Część zdjęć jest również wyeksponowana na drugim piętrze naszej szkoły.

Czy oprócz fotografii masz inne zainteresowania?

Uwielbiam pracę w ogrodzie, dlatego jeżdżę na targi rolnicze i kupuję różnorodne cebule tulipanów. Lubię także słuchać muzyki granej na „żywych” instrumentach, a w najbliższym czasie wybieram się na koncert do Bydgoszczy. Oprócz tego biegam, jeżdżę na rowerze i dużo ćwiczę.

Gdzie chciałabyś wyjechać, aby fotografować?

Marzę o wyjeździe do Hiszpanii, ponieważ tam ludzie żyją inaczej, potrafią cieszyć się chwilą i okazywać to w wyjątkowy sposób. Chciałabym utrwalić ich kulturę i zwyczaje.  Zachwyca mnie także Chorwacja – szczególnie przepiękne krajobrazy.

Dlaczego wybrałaś „Budowlankę”?

Chciałam zdobyć dobry zawód i rozwinąć swoje umiejętności.  Oprócz tego wiele osób twierdzi, że nauka w „Budowlance”, tym bardziej dla dziewczyny, to prestiż.

Jakie są Twoje plany na przyszłość?

Chcę zdać maturę (to już za rok) i spróbować swoich sił na studiach. Myślę o Politechnice w Poznaniu na kierunku budownictwo (może budownictwo drogowe) lub konstrukcje stalowe. Może zostanę inżynierem. To byłoby coś!


31.05.2017 ML-P

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego